Artvin ŞAVŞAT ile ilgili aradığınız herşey
Şuan ŞAVŞAT da 0/5 Kişi Online
Anasayfan YapFavorilerine EkleE PostaPlayerHarita
Artvin ŞAVŞAT ile ilgili aradığınız herşey
artvinsavsat Google   
Bugün 20.12.2014 
          
ANASAYFA
          
FORUM
          
ŞAVŞAT TV
          
Siteni Yap
          
Sohbet
          
İLANLAR
          
FİRMALAR
          
Z.Defteri
  Üyelik      Hatırla    Yeni Kayıt - Şifremi Unuttum -      Aklından Neler Geçiyor ? CANLI DESTEK
» CANKURTARAN TÜNELİ GÖRÜNDÜ Önceki  Sonraki
Türkiye´nin projelendirilen en uzun tüneli olan Cankurtaran Tüneli´nin temeli törenle atıldı.
 
Türkiye´nin projelendirilen en uzun tüneli olan Cankurtaran Tüneli´nin temeli bugün törenle atıldı.
Hopa Borçka karayolunun 6. kilometresinde yapımı planlanan 99 milyon 928 bin TL proje bedelli tünel tamamlandığında 5 bin 288 metre uzunluğu ile Türkiye´nin en uzun tüneli olacak.
 
Hopa-Borçka Yolu ve Cankurtaran Tüneli´nin temel atma törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Artvin milletvekilleri Ertekin Çolak, Metin Arifağaoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören sırasında Bakan Binali Yıldırım yanına gelen çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Açılış konuşmasını Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan’ın konuşması ile başladı. Turhan Cankurtaran’da yapılacak olan Tünelin, Türkiye’nin en uzun tünel olacağını ve en kısa sürede bitireceklerini ifade ederek Artvin’de yol yapım çalışmalarının da devam edeceğini bildirdi. 
 
Daha sonra kürsüye gelen Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu teknolojinin çok geliştiğini, tünel inşaatlarından korkulmaması gerektiğini belirterek şunları söyledi;
 
ARTVİN TARİHİNİN EN ÖNEMLİ ANLARINI YAŞIYORUZ
 
“Bugün burada gerçekten Artvin tarihinin en önemli anlarından birisini yaşıyoruz. Hopa-Cankurtaran projesi herkesin hayaliydi. Bugün hükümet bunu gerçekleştiriyor. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hopa-Cankuratan Tüneli çok büyük bir ihtiyacı gidermiş olacak. Ben dilerim ki Artvin’de barajlardan dolayı yol sorunlarımız oluştu. Erzurum Artvin yolu üzerinde Ardanuç ve Şavşat’ı bağlayacak bir viyadükün mutlaka yapılması lazım. Özellikle bunun yapılmasının Artvin ve ilçe bağlantıları açısından çok büyük önem arz etmektedir. Ben Sayın Bakanımıza ve ekibine tüneli bu aşamaya getirdikleri için çok teşekkür ediyorum.
 
50 YILLIK HAYALİ BİZ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ!
 
Daha sonra kürsüye gelen Artvin Milletvekili Ertekin Çolak, Artvin’in bugün çifte bayram ettiğini, bugünü çok hayal ettiğini, ancak bunu kendilerinin gerçekleştirdiğini vurgulayarak şunları söyledi;
“Artvin’de siyasete girenlerin broşürlerinde ilk maddeyi her zaman Cankurtaran tüneli almıştır. Herkes bu sözü verir ancak gerçekleştirme noktasında mahcup olurdu. Biz Bugün çok şükür Cankurtaran Tüneli’nin temelini atmak gibi tarihi bir günü gerçekleştiriyoruz. Sayın Bakanımıza sürekli bu Cankuratan’ın Artvin için önemini anlattık. Evet, bu dağ geçidi nice yavruları annesiz-babasız nice anne babayı da evlatsız bıraktı. Bu dağ geçidi çok evin ocağını söndürdü, ağıtlar yaktırdı. Şimdi bugün burada attığımız temel ile artık analara babalar evlatlarından ayrılmayacak, evlatlar annesiz, babasız kalmayacaktır. Sayın Bakanım size gösterdiğiniz büyük çabalarımızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Burada Hopa Cankurtaran Tüneli’nin en büyük mimarı olan, bu tünelin yapılmasında en büyük pay sahibi olan Sayın Genel Başkanımız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Gözün aydın Artvin.
 
BAKANIMDAN ANKARA-BATUM SEFERİNİN BAŞLATILMASINI İSTİYORUM!
 
Bizim hizmetimiz sadece tünelle kalmıyor. Burada yapılan yollar ve çalışmaları sıralamaya kalksam zaman yetmeyecek. Ben Sayın Bakanımdan bir şey daha isteyeceğim. Batum Havaalanı izin sayenizde kullanıma açtık. Batum- İstanbul hattından sonra Ankara-Batum hattını da istiyoruz. Ben konuşmamı noktalarken, Cankurtaran Tüneli Artvin’imize, ülkemize hayırlı uğurlu olsun diyor saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.
 
Daha sonra kısa bir konuşma yapan Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğu, Hopa Tüneli’nin Artvin’e çok büyük katkılar sağlayacağını belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım ve tünelin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.
 
Artvin Hopa Cankurtaran Tüneli’nin tarihi açılış töreninin final konuşmasını Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yaptı.
 
BU BABAMIN YOLUDUR, YOLU NEŞE YOLUDUR
HERKES NEŞELİ BUGÜN, BUGÜN BAYRAM GÜNÜDÜR!
 
Bakan Yıldırım, bir Artvin türküsünün sözlerini okuyarak konuşmasına başladı. "Bu babamın yoludur/ Yolu neşe doludur/ Herkes neşeli bugün,/ Bugün düğün günüdür´´ diyen Yıldırım "Bugün düğün günü değil bayram günüdür. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 87. yıldönümüdür. Ankara´da bugünü törenlerle kutladık. Şimdi Borçka´da ikinci bayramımızı kutluyoruz. Artvin için Hopa Cankuratan Tüneli’nin önemini bölge milletvekilleri sürekli bana anlattılar. Daha Sonra Sayın Başbakanın talimatları geldi. Yaptığımız çalışmalar neticesinde Tünel projesini inşaat aşamasına getirerek bugün temel atmak için buraya geldik. Buraya Sayın Başbakanımızla gelecektik. Ancak daha önemli bir çalışması nedeni ile gelemedi. Bana git temeli at, açılış beraber yapacağız selamlarımı götür, dedi. Gerçekten de öyle. Bu dağ geçidi Artvin’in önünü tıkadı. Bugün artık yeni bir döneme giriyoruz. Biz 2005 yılından 2010 yılına kadar 5 yıl içinde Artvin’de 27 tüneli hizmete açtık." ifadelerini kullandı.
 
Cankurtaran Tüneli´nin temelini attıklarını anlatan Yıldırım, şöyle konuştu:
 
“Böylece sizlerin yarım asırlık hasretini sona erdiriyoruz. Ferhat´ın Şirin´le buluştuğu gibi bu tünelle Hopalılar Borçkalılar ile Artvinliler, Ardahanlılar ve Erzurumlularla buluşacak. Artvin´in kaderini değiştirecek tünelin temelini atıyoruz. 3 yıldan kısa bir süre sonra bu tünel bitecek ve Türkiye´nin en uzun tüneli olma özelliğini taşıyacak. Ama şimdilik, Rize Ovit Tüneli´ne başladığımızda bu onun iki mislinden daha fazla uzun olacak. İşte dağları deleriz, Karadeniz´i Anadolu ile buluştururuz. Yeter ki sizlerin bu heyecanı bu sevgisi bu desteği artarak devam etsin. Siz 12 Eylül´de milletin, adaletin, özgürlüklerin yolunu açtınız, sizin yolunuzu açmak da bizim boynumuzun borcudur."
 
5 YILDA 91 TÜNEL
 
Bakan Yıldırım, Cumhuriyet´in ilk 69 yılında 69 tünel yapıldığını buna karşılık son 5 yılda 91 tünel yaptıklarını ifade ederek "Cankurtaran Geçidi can kurtarmıyor, can alıyordu. Bu tünel size helali hoş olsun. Burada paranın hesabı olmaz" dedi. Halka hizmeti Hakk´a hizmet algılayan bir neslin evlatları olduklarını anlatan Yıldırım, şunları söyledi: "Bu aşkla çalışıyoruz. Bugüne kadar Artvin´e yaptıklarımız bundan sonra da yapacaklarımızın teminatıdır. Samsun´dan Hopa´ya duble yolu yaptık. Karadeniz´in iki yakasını bir araya getirdik. Şimdi Karadeniz´i Anadolu ile buluşturuyoruz. Zigana, Ovit ve Cankurtaran tünelleri ile dağları aşıp memleketi arşın arşın kat ediyoruz. Duble yol Türkiye için hayat kurtarmayı, trafik kazalarının azalmasını, yılda 6 katrilyon para tasarrufunu ifade ediyor. 6 bin 100 kilometre ile devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 19 bin kilometrenin üzerine çıkardık. 69 yılda 6 bin 100 kilometre yol yapılmıştı. Şimdi bunun üzerine 13 bin kilometre daha ilave ettik ve 19 bin kilometreye çıkardık. Biz 15 bin kilometre bölünmüş yol yapacağız dediğimiz zaman herkes gülüşmüştü. Amma da atıyorlar demişlerdi. İşte Halep oradaysa ölçüsü Borçka´da işte sonuç işte hizmet ortada."
 
MÜTEAHHİTLER İLE KÜRSÜDE PAZARLIK
 
Bakan Yıldırım, 910 günde tamamlanması planlanan projenin daha erken tamamlanabilmesi için projenin yüklenici firma temsilcileri Bilal Çelik ve Esat Ulu´yu kürsüye çağırdı. Bakan burada temsilciler ile pazarlık yaparak temsilcilerden tüneli 2 yıl 2 ayda tamamlama sözü aldı.
 
Artvin Şoförler Odası Başkanı Ahmet Alparslan, Bakan Yıldırım´a tünel projesini hayata geçirdiği için plaket sundu. Tören temel atma ile sona erdi. Sami ÖZÇELİK-08Haber
   
» Haber Ara
Başlıklarda : Haberlerde :
 » Kategoriler
ARTVİN HABERLERİ 1
Artvin HABERLERİ GÜNCEL 197
ŞAVŞAT HABERLERİ 1
ŞAVŞAT HABERLERİ GÜNCEL 90
 » Son Haberler
Meteoroloji'den Fırtına ve Kuvvetli
Yazan : UgurSeckin Hit : 189
Tarih : 28.Eyl.2014 13:41:50
Yavru Ayılar Tüneli Birbirine Kattı
Yazan : UgurSeckin Hit : 189
Tarih : 28.Eyl.2014 13:23:02
Artvin'de Polis Memuru Evinde Ölü Bu
Yazan : UgurSeckin Hit : 240
Tarih : 28.Eyl.2014 13:19:37
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bugün Şavşat
Yazan : UgurSeckin Hit : 376
Tarih : 28.Eyl.2014 13:18:19
Artvin'de Kaçak Akaryakıt Operasyonu
Yazan : UgurSeckin Hit : 270
Tarih : 25.Eyl.2014 17:23:16
Artvin'de Şiddetli Yağış
Yazan : UgurSeckin Hit : 447
Tarih : 25.Eyl.2014 17:21:15
Hopa'daki Toprak Kayması Sonucu Bir
Yazan : UgurSeckin Hit : 294
Tarih : 25.Eyl.2014 17:18:25
Yolda Mahsur Kalan Artvinli Sürücülere Y
Yazan : UgurSeckin Hit : 807
Tarih : 12.Ara.2013 17:52:24
Artvin'de 126 Köy Yolu Ulaşıma Kapal
Yazan : UgurSeckin Hit : 807
Tarih : 12.Ara.2013 17:50:20
Artvin'de Çocuğa Taciz İddiası
Yazan : UgurSeckin Hit : 706
Tarih : 07.Ara.2013 13:34:36
 » Hit Haberler
Ünlü Sanatçı Kadir İnanır Tatilini Şavşa
Yazan : UgurSeckin Hit : 4446
Tarih : 03.Ağu.2013 13:15:14
Artvin'de Trafik Kazası
Yazan : UgurSeckin Hit : 4254
Tarih : 08.Haz.2013 21:10:11
CANKURTARAN TÜNELİ GÖRÜNDÜ
Yazan : UgurSeckin Hit : 3560
Tarih : 29.Eki.2010 20:45:58
20. ŞAVŞAT SAHAR PANCARCI FESTİVALİ BAŞL
Yazan : UgurSeckin Hit : 3418
Tarih : 10.Ağu.2010 14:52:47
Artvin'in Şavşat İlçesinde Sel
Yazan : UgurSeckin Hit : 3256
Tarih : 19.Haz.2013 18:20:40
Şavşat Tv Yayında
Yazan : UgurSeckin Hit : 2714
Tarih : 30.Kas.2010 13:13:32
Ayı Saldırdı, Kayalıklardan Düşerek Öldü
Yazan : UgurSeckin Hit : 2675
Tarih : 06.May.2013 19:17:17
ARTVİN SES BİR İLKE DAHA İMZA ATTI
Yazan : UgurSeckin Hit : 2638
Tarih : 16.Tem.2010 21:41:47
ENGELLİLER ŞÖLENİNDE NİKÂH KIYILDI
Yazan : UgurSeckin Hit : 2373
Tarih : 23.Tem.2010 20:41:17
Otomobille Çoruh Nehri'ne Düşerek Ka
Yazan : UgurSeckin Hit : 2263
Tarih : 23.Haz.2013 16:26:52
 » Son Yorumlar
cevizli köyü kocabeyköy maçı neticesi
Yazan : Misafir225110
Tarih : 15.Nis.2014 09:12:46
sevdamızdemirköy
Yazan : Misafir718317
Tarih : 28.Ara.2013 21:20:38
güzel memleketim benim alışıktır kara ya
Yazan : Misafir072082
Tarih : 07.Ara.2013 14:53:26
geçmiş olsun acil şifalar diliyorum
Yazan : Misafir314583
Tarih : 20.Eki.2013 14:04:41
Nerdenbaksankomedi
Yazan : Misafir310399
Tarih : 03.Ağu.2013 23:09:15
TürizmGüzel şavşatımızın tanıtımına fayd
Yazan : Misafir324923
Tarih : 03.Ağu.2013 15:01:01
Yorum :Geçmiş olsun.Allah acil şifalar v
Yazan : Misafir106210
Tarih : 23.Tem.2013 12:32:27
arvindekaza
Yazan : Misafir567163
Tarih : 22.Tem.2013 16:25:22
Sayın başkan bu güne kadar nerdeydiniz a
Yazan : Misafir223195
Tarih : 20.Tem.2013 16:42:09
yarışma istanbul da hangi salonda yapıla
Yazan : Misafir027212
Tarih : 20.Tem.2013 01:24:52
» Haber İstatistikleri
» Ust Kategori (2)
» Alt Kategori (2)
» Haber (287)
» Okunma (205338)
» Yorum (47)
» Toplam Adettir
» İframe
» CopyrightYukarı Git
2oo9-2o13 © Copyright
YASAL UYARI Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal tüm içerikler kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içerikler orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır © ŞAVŞAT
Tüm Hakları SaklıdırUğurSEÇKİN
Yandex.Metrica